Ağlarım hatıra geldikçe gülüştüklerimiz.

Bir Gazelde böyle bir beyit vardı. Üniversiteye hazırlanıyordum o zamanlar ve bir sorunun cevap şıklarındaydı bu beyit. O zamanlar aşık falan değildim, geceleri yıldız kılığında dolaşmıyordum henüz. Geceleri herkes uyuduğunda kimsesiz sokakları santim santim arşınlamıyordum, kendi kendime dertleşerek. Gölgem kana bulanmamıştı. Tüm bunlara rağmen bu beyit beni çok etkilerdi. Hayalimde bir sevgili yaratırdım. Hiçbirşeye benzemeyen. Sonra o bana gülerdi. Bir koşu kaybolur gider, sonra da ben kendi kendine içlenip ağlardım hayalimde. Neticede bir hayaldi ve hayat diye muhteşem bir gerçeğim vardı benim. Söğüt ağaçlarının gölgesine serpiştirdiğim mutluluk tomurcukları açardı kimsenin görmediği. Kimsenin görmesi de gerekmiyordu ben mutlu olduktan sonra. Kimsenin o gölgeliği benim kadar sevmesi gerekmiyordu. Umarım anlamışsındır.

Şimdi yoksun. Gecemi yalayan yıldırımların seslerine karışıyor yalnızlığım. Her gece önce kabeye, sonra güneşin battığı yere eğiyorum başımı. İlki kudsî, ikincisi sinsi bir his. Kaçırdığım vapurların sesleri alay eder gibi kulak tozumda. Ah… Gözlerim kamburlaştı yol gözlemekten… Ey Kambur gözlerimden esen yel… ve ey o yeli estiren… Geri gel!..

Hani ol gül gülerek geldiği demler şimdi

Ağlarım hatıra geldikçe gülüştüklerimiz…

Reklamlar
Published in: on Mayıs 24, 2006 at 3:16 pm  Comments (3)  

The URI to TrackBack this entry is: https://desertrain.wordpress.com/2006/05/24/aglarim-hatira-geldikce-gulustuklerimiz/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 YorumYorum bırakın

  1. güzel… çok güzel..

  2. Vay be, teşekkürler… Blogun varlığını bile unutmuşum. 5 yıl olmuş. Bu yazıyı yazan, evlendi, uğruna bu yazı yazılan kimse, evlendi.

    bir hoş sada kalıyormuş bu kubbede Bakî…

  3. Dokunaklı bir yazı.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: